Gala - "obyčejná"

Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Gala - "obyčejná"

05 Nov 2023, 06:58

charles91 napísal:
04 Nov 2023, 23:12
Nič proti Gale, prave naopak, sladsia chuť nám vyhovuje, ale prečo sa až tak vo veľkom pestuje a predáva ?
Je to červené, sladké, docela chruplavé, dá se to jíst hned po sklizni (i při podtržení), vydrží do jara ... A tehdejší marketing asi dobře zapracoval, proto, i když už jsou velkoprodukčně lepší odrůdy, ty stávající hned tak nevyklučí.
zumi
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 06 Sep 2020, 17:00
Bydlisko: Kysuce 600 m.n.m

Gala - "obyčejná"

05 Nov 2023, 09:28

Peb napísal:
04 Nov 2023, 23:18
Úprimne priznám sa kúpil som si galu na mm106 aj ja teraz na jeseň + iné jablone ..
Ale prestepim ju možno na rozelu alebo inú .. aj keď jablka sú to chutné ..pravda je že tá ochrana ( chrastavitost) a praskanie v kalisnej jamke ma odradzuju trochu
Peb, nerobil by som záver a dal Gale šancu, teda pokiaľ máte miesto.
Moja skúsenosť tu bola už opísaná.
Gala kúpená omylom dokonca na M9.
Po zistení všetkých negatív presadená na nie moc dobré miesto.
Po prvej úrode mi padla sánka, ďalšia úroda to potvrdila a už som sa Gale ospravedlnil :)
Len doplním, že dostala max 3 fungicídne postreky a chrastavosť žiadna.
Teraz ma teší, že ju mám.
Kysuce 600 m.n.m
Peb
Príspevky: 1988
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Gala - "obyčejná"

05 Nov 2023, 09:51

Ďakujem pekne za reakciu .. čítal som vseliake recenzie aj na starej záhrade od pána Hawkeyea ,ktorému veľmi nesadla vzhľadom na náročnosť ochrany...kupoval som ju pôvodne lebo mi chutila ..kedysi sme ju mali v malom sade v Taliansku ktorý patril hotelu.. bola dobrá ,chutná ..čo sa týka praskania v kalisnej jamke ,tiez som sa s tým stretol ..aj keď neboli všetky také ...Na fotke Gala ktorú som oberal 28.8 ..najlepšie chutila trochu odstata ..ťažko sa rozhoduje ,neviem ako pôjde u mňa .. ale vyskúšať sa dá a prestepit sa môže aj neskôr...

Ešte doplním že na Muštovnie môže byť dobrá ..

Obrázok
BB kraj 465 mnm
hugovotr
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Gala - "obyčejná"

05 Nov 2023, 14:07

Po nájezdu hlodavců stromek živoří, i když byl zasazen do pletiva, našel jsem ohlodaný kmen pár centimetrů pod zemí :?
Plody jsem během léta odstranil, aby měl sílu na přežití. Moc šancí mu ale nedávám, nejspíš loňská první úroda byla i poslední.
Napísať odpoveď