podnoze/podpniky silnerastuce

přasličák
Príspevky: 1590
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

podnoze/podpniky silnerastuce

19 Nov 2021, 17:46

Podnože M 25 používá Fytos Plzeň. Zkuste se poptat, jestli ing. Voráček něco nenechá.
Neregistrovaný

IP:  11.241

podnoze/podpniky silnerastuce

19 Nov 2021, 18:44

rony napísal:
18 Nov 2021, 20:11
To ste kupovali osobne? Ci to predaju bezne, alebo len ak natrafite na spravneho zamestnanca...
V blizkosti skolku nemam, skusal som len dotaz mailom a dorucenie kurierom.

Vie niekto kde kupit aj M25 a MM111 ? Tie som nikde nenasiel.
Hej osobne. Ale v plantexe predajú len niečo, nie sú veľmi ochotní. Teraz majú podpníky vyorané a uložené v chladiarni. Začnú štepiť v hale niekedy koncom januára. Vtedy vyťahujú podpníky z chladiarne a vtedy je ochota lepšia. S MM106 nemajú problém, treba si to ale dohodnúť telefonicky vopred. Neviem či pustia MM111.
U Ďuračku, tam je ochota omnoho lepšia, kedysi mával A2. Treba to obtelefonovať. Ešte ma napadá pán Šoka v Krakovanoch, tiež dobrá škôlka.
No všeobecne zohnať silnejšie podpníky je na Slovensku dosť problém.
rony
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

podnoze/podpniky silnerastuce

19 Nov 2021, 23:33

dakujem, MM106 a A2 uz mam.
MM111 mozno bude v Plantexe v januari.

Fytos poznam, maju vela stromkov, ktore by som rad kupil.
Ale na dotaz (pred par rokmi) neboli ochotni nic poslat.
skoda, viacere odrody co oni maju, tu na Slovensku nie su.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

podnoze/podpniky silnerastuce

20 Nov 2021, 20:28

Fytos neposílá ani v rámci Česka.
rony
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

podnoze/podpniky silnerastuce

24 Nov 2021, 23:28

Rubinolu som kupil na podnozi A2 (ina moznost bola M9). Spomina sa, ze na silnejsich podnoziach horsie obrasta rodivym drevom, ma sklon vyholovat konare.
Rozmyslam, ci Rubinolu necham na tej A2 alebo prestepim na MM106.

Ako sa vam dari tvarovat Rubinolu na A2?
Viem ju vysadit do sucheho zatravneneho svahu - tam by rast nemal byt velmi silny a teda aj tvarovanie jednoduchsie.

Ja som nakupil dalej Topaz, Lucy, Admiral, Karneval, Rajka, Rubinola - s tym ze budem z nich brat vruble a stepit na kupene podpniky MM106, A2.

S precitaneho na forach vyzera ze na A2 su dobre vhodne Topaz, Karneval, Admiral, povodne som myslel ze aj Rajka no cital som o jej problemoch s rodivostou.
vysloužil
Príspevky: 4717
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

podnoze/podpniky silnerastuce

25 Nov 2021, 09:23

rony napísal:
24 Nov 2021, 23:28
Rubinolu som kupil na podnozi A2 (ina moznost bola M9). Spomina sa, ze na silnejsich podnoziach horsie obrasta rodivym drevom, ma sklon vyholovat konare.
Rozmyslam, ci Rubinolu necham na tej A2 alebo prestepim na MM106.

Ako sa vam dari tvarovat Rubinolu na A2?
Viem ju vysadit do sucheho zatravneneho svahu - tam by rast nemal byt velmi silny a teda aj tvarovanie jednoduchsie.

Ja som nakupil dalej Topaz, Lucy, Admiral, Karneval, Rajka, Rubinola - s tym ze budem z nich brat vruble a stepit na kupene podpniky MM106, A2.

S precitaneho na forach vyzera ze na A2 su dobre vhodne Topaz, Karneval, Admiral, povodne som myslel ze aj Rajka no cital som o jej problemoch s rodivostou.
Používám pod jabloně pouze semenáče, A2 a MM 106. Co se týče Rubinoly, na semenáči mi střídá a plodí drobné plody. Obává se, že v suchém zatravněném svahu budete mít podobný problém. S tvarováním problém nemá, asi proto, že stromy netvaruju a nechávám v přirozených tvarech. Trochu podobně se tváří i Topaz.
Problém s plodností Rajky na A2 asi velký nebude. Akorát Rajku není dobré pěstovat na jednom stromku s jinou plodnější odrůdou. Pak opravdu plodí málo.
Admirál na A2 mi roste snad až příliš bujně. Ale plodí slušně a jablka jsou veliká.
kvas
Príspevky: 586
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

podnoze/podpniky silnerastuce

25 Nov 2021, 18:13

Dnes mi od p. Duracku prisli podpniky A2, MM106 a myrobalany. Velmi pekne.
Neregistrovaný

IP:  11.241

podnoze/podpniky silnerastuce

25 Nov 2021, 18:31

To som rád. Pán Ďuračka, tuším otec a dvaja synovia, tak neviem ktorý presne, boli vždy veľmi ochotný. Vždy keď idem do Veselého, najprv navštívim škôlku Ďuračkovcov až potom Plantex. Zastavím sa aj u Šoku v Krakovanoch. Radovan
Neregistrovaný

IP:  11.241

podnoze/podpniky silnerastuce

25 Nov 2021, 18:37

Pán Šoka v Krakovanoch máva napr. hrušky na dule s medzištepením odrody s dobrou afinitou. To sa len tak bežne nevidí. Radovan
kvas
Príspevky: 586
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

podnoze/podpniky silnerastuce

25 Nov 2021, 19:18

Guest napísal:
25 Nov 2021, 18:31
To som rád. Pán Ďuračka, tuším otec a dvaja synovia, tak neviem ktorý presne, boli vždy veľmi ochotný. Vždy keď idem do Veselého, najprv navštívim škôlku Ďuračkovcov až potom Plantex. Zastavím sa aj u Šoku v Krakovanoch. Radovan
aj ja som si dlho myslel, ze je to p. Ďuračka, ale spravne je to p. Duračka.
Napísať odpoveď