Flora Olomouc 🍎🍐🫐🍏🍑

Lucas

IP:  168.53

Flora Olomouc

18 Okt 2021, 22:47

No já letos sklidil některé Admirály v zastíněné části stromu, které vypadaly podobně.
Lucas
hugovotr
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Flora Olomouc

19 Okt 2021, 06:21

Lucas napísal:
18 Okt 2021, 22:47
No já letos sklidil některé Admirály v zastíněné části stromu, které vypadaly podobně.
Lucas
Možná vypadaly podobně nezrale, ale žíhané asi nebyly ;)
přasličák
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Flora Olomouc 🍎🍐🫐🍏🍑

22 Nov 2021, 17:09

Pokusím se doplnit některé informace k expozici ČZS v přístavbě pavilónu A na letošní podzimní Flóře v Olomouci. Výstavy se většinou zúčastňují územní sdružení / dříve okresní organizace / Českého zahrádkářského svazu Moravy a Slezka. Jednotné architektonické řešení, zázemí a logistiku zajišťují pracovníci ústředí svazu z Prahy. Také občerstvení pro vystavovatele při tvorbě expozic. Vystavované exponáty a vlastní tvorbu jednotlivých expozic si zajišťují sami zahrádkáři z jednoptlivých okresů. Zahradkáři nikdy nebudou mít tak krásné ovoce a zeleninu, jako profesionální pěstitelé. Rozhodně však mají daleko širší sortimen. V posledních létech, v rámci expozice zahrádkářů, vystavovaný sortiment neskutečně rozšiřuje i výstava starých a krajových odrůd, a to včetně odborného poradenství.
Za určení a popis vystavovaných odrůd zodpovídají vystavovatelé, tvůrci expozice. Ne všichni jsou odborníci. Takže se stává, že odrůda může být určena chybně. Ty zpochybňované fotky Admirála mi tuto odrůdu také nepřipomínají. Škoda, že tam není zřejmé místo vypěstování. Admirála jsem viděl pěstovat i v horách. Plody byly značně odlišné od standartu. A děkuji Miloši, že jsi ocenil expozici Viléma Kohuta z Jeseníku. Málo který návštěvník si uvědomí, z jaké polohy ovoce je. Je to expozice dvou okresů, Jeseník a Šumperk. Nepamatuji se, že by tam bylo něco ze Šumperska a že by expozici dělal někdo jiný než Vilém Kohut s rodinou. Normálně si fotím expozice jednotlivých okresů. Letos jsem to neudělal.Při likvidaci výstavy jsem stačil zadokumentovat pouze expozici našeho okresu.
Prílohy
101. Olomouc 2021..JPG
Napísať odpoveď