Multiodrudová letní jabloň

hugovotr
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Multiodrudová letní jabloň

08 Okt 2021, 22:18

Vzhledem k omezenému místu a hlavně malému odbytu letních jablek, uvažuji o jednom multi odrůdovém stromu letniček. Můžete poradit, kterou z níže uvedených odrůd (nabídka osvědčené školky) použit jako nosnou a kterou ani neroubovat, protože za to nestojí. Kyselé, sladké, je to jedno, hlavně ne fádní. S chemickou ochranou počítám.
Které odrůdy dát do spodního a které do horních pater, vzhledem k růstu. Doporučte prosím i další odrůdy. Piros už mám. Průsvitné letní na rouby mám taky.
Preferuji podnož MM106 nebo MM111. Taky spíš odrůdy zrající co nejdříve, konec srpna/začátek září už mám pokrytý.

Jabloně: podnož tvar
ametyst MM106 čk
DISCOVERY J-TE-H čk
hana MM106 čk
Julia MM106 čk
mantet M26,MM106 čk
Petra MM106 čk
Zita MM106 čk

Díky.
P. S. Nechci dělat reklamu, ale tato školka nabízí české odrůdy, které jinde běžně nenajdete - Litenčice.
Martin
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Multiodrudová letní jabloň

09 Okt 2021, 05:41

Jůlie je asi nejranější, trochu se špatně tvaruje tvar stromu,dozrává již koncem července. Ametyst mám,viz foto, jsem s ním spokojen. A co tak pouvažovat o Allegru? Já si ho pořídím.
IMG_5795.JPG
hugovotr
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Multiodrudová letní jabloň

15 Okt 2021, 22:13

Tak jsem jako nosnou odrůdu vybral Mantet na MM106, třetí z levá v sudu. V prvním patře přeroubuji nejspíš pár větví nižšího řádu Průsvitným letním, v dalších patrech pak celé kosterní větve různými odrůdami. Samotné Allegro si pořizovat nebudu, možná jen rouby.
Prílohy
Fuji, Fuji, Mantet, Hardyho
Fuji, Fuji, Mantet, Hardyho
Napísať odpoveď