Red Bohemia

Martin
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Red Bohemia

16 Sep 2021, 14:00

Red Bohemia vybarvuje údajně lépe v koruně než klasická Bohemia, mám malý stromek takže to nemohu potvrdit, každopádně má pěkné vzhledné plody.
Bohémia Red 1.JPG
Bohémia Red 2.JPG
Bohémia Red 3.JPG
Bohémia Red.JPG
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Red Bohemia

16 Sep 2021, 14:02

Martin napísal:
16 Sep 2021, 14:00
Red Bohemia vybarvuje údajně lépe v koruně než klasická Bohemia, mám malý stromek takže to nemohu potvrdit, každopádně má pěkné vzhledné plody. Bohémia Red 1.JPGBohémia Red 2.JPGBohémia Red 3.JPGBohémia Red.JPG
Opäť: pri vizuálnym porovnaní nedokážem nájsť rozdiel medzi touto odrodou a Dark Rubínom. IH
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Red Bohemia

16 Sep 2021, 16:33

Už to tady bylo vzpomínáno. Trochu jiný odstín červené nebo jinak nanesené, a už se přihlačuje nová mutace. U Rubínu mi stačí tři. Klasicky žíhaný, celočervený a žlutý. Je mi jedno, jestli se to jmenuje Rubín nebo Bohemie. Je to celkem detail, ale u Dark Rubínu mám červenou barvu tmavší, než u Red Bohemie / původně Top Bohemie /. A nevím, jestli je to jen můj subjektivní dojem, ale Dark Rubín u mne zraje asi o týden dříve, než Bohemie či Red B ohemie. Pěstoval jsem i zajímavou mutaci ze sadu v Lažanech. Paní mi poslala roub, měl jsem jej pod názvem majitelů sadu Rubín Stoklasa, později rozšiřován jako Rubín Prasátko. Plody byly žluté, s několika červenými paprsky přes celou výšku plodu. Velmi líbivé. Radoval jsem se jen krátce. Po několika létech se mutace zvrhla a byla z toho Gold Bohemia.
Napísať odpoveď