Kanzi jabloň.

ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Kanzi jabloň.

04 Jan 2023, 17:01

"No jo, málem bychom zapomněli...."
😀😀😀😀😀
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Kanzi jabloň.

05 Jan 2023, 08:11

K opakovanému tvrzení Návštěvníka, že Admirál je přeceňovaná odrůda, bych poprosil nějaké argumenty. Slovo se napíše a voda teče. Postrádám jeho foto jím vypěstovaného Admirálu, porovnání chutě s jinými odrůdami, co mu na této odrůdě nechutná. Snad by mne přesvědčila fotka jeho zhrozeného výrazu při zakousnutí se do toho nedobrého Admirálu. Zatím mně to připadá, že jej snad nepěstuje a ani jej nejedl. Ale nic ve zlém. Návštěvník občas provokuje, vracím stejně. Chuťové buňky máme různé, každému zřejmně chutná něco jiného. To je normální. Argumentace však nikdy není na škodu.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Kanzi jabloň.

11 Jan 2023, 21:39

Svoj Admiral si setrim na neskor.
Teraz jeme Kanzi zo sadov. Velkost plodov je aj tento rok minimalne u 50% mensia, aj tie vetsie su menej ako strednej velkosti.
Spiminal som opakovane, ze A. je pre mna top odroda. Kanzi je mu dostojnym partnerom, chutovo tiez top odroda.
Pevna konzistencia, vysoko stavnata so silnou specifickou aromou, chutovy zazitok posobi dlho. V Kanzi citim po zahryznuti hodne cukrov - to je ten prvy dojem, ale potom oneskorene zacitim vyrazne kyselinky - ktore v dochuti prevladaju - tie kyselinky su pre mna velmi atraktivne. Kanzi je pre mna pochutka (nie som priaznivcom vyrazne sladkej chute a malo kyselin).
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Kanzi jabloň.

17 Feb 2023, 07:56

Kanzi nam stale velmi chutia i ked teraz jeme cca len tuto odrodu, je to pochutka. Ale tak ako vlani mi vednu uz od zaciatku februara, mozno i skor. V tomto smere su Topaz a Luna urcite lepsi, ti mi nevednu. V zasade Kanzi mi nevednu vsetky, ale len niektore v bednicke (isto viac ako 50%), chybu som asi spravil, ze som dal na spodok noviny + plus aj medzi 2 vrstvy plodov.
Tiez vam Kanzi vednu? Ak ano, ako velmi v porovnani napr. so Sirius, Orion ?
Hawkeye
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Kanzi jabloň.

17 Feb 2023, 09:04

rony napísal:
17 Feb 2023, 07:56
Kanzi nam stale velmi chutia i ked teraz jeme cca len tuto odrodu, je to pochutka. Ale tak ako vlani mi vednu uz od zaciatku februara, mozno i skor...
Kanzi nemám, ale z rovnakého kríženia mám Jazz. Ten zatiaľ nevädne, vyzerá úplne čerstvo. Chuťovo je takisto vynikajúci. H.
PepaS
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 18:30

Kanzi jabloň.

17 Feb 2023, 11:30

Tak jsem dnes ze zvědavosti koupil v marketu jablka Kanzi, původ NL, a příjemně mne překvapila. Konzistence akorát, žádná řepa. Křupavá, šťavnatá, s jemnou velice příjemnou podchutí.
Miloslav

IP:  214.30

Kanzi jabloň.

14 Júl 2023, 07:43

Dobrý den ,
četl jsem mnoho diskuzí o jablku Kanzi-Nicoter, ale nikdo ho jako stromek neprodává. Nemohli by jste poskytnout radu, kde by se dalo koupit, objednat ?
Mnohokrát děkuji .
miloslav.fryml@seznam.cz
Hawkeye
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Kanzi jabloň.

14 Júl 2023, 08:14

Miloslav napísal:
14 Júl 2023, 07:43
Dobrý den ,
četl jsem mnoho diskuzí o jablku Kanzi-Nicoter, ale nikdo ho jako stromek neprodává. Nemohli by jste poskytnout radu, kde by se dalo koupit, objednat ?
Mnohokrát děkuji .
miloslav.fryml@seznam.cz
Kanzi je tzv. klubová odroda, licenčne chránená. Jej oficiálny predaj je možný len profesionálnym pestovateľom za splnenia určitých podmienok, vyžadovaných držiteľom licencie. Amatérskym pestovateľom sa klubové odrody nepredávajú. To samozrejme neznamená, že niektorí ich napriek tomu nemôžu získať (nelegálne). H.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Kanzi jabloň.

19 Júl 2023, 23:46

My si uzivame skvele jablka Kanzi v Chorvatsku.
Predavaju ich v Lidli, ale pozor su zle oznacene. Bud anonymne ako 'jablka cervene' alebo ako Jonagold, Jonaprince a mozno aj ine odrody.
Ja som ich okamzite spoznal podla vzhladu a chut, stavnatost, konzistencia presne sedi na Kanzi - teda su to na 99.5% Kanzi.
A su chutovo lahodka, uzivame si ich. Bohato stavnate, pevna a predsa krehka konzistencia, dostatok cukrov i kyselin. A mnohe kusy maju aj tu vybornu Kanzi aromu ako som chvalil Kanzi kupovane v slovenskom sade. Chut bola citelne lepsia ako zopar kusov kupenych v slovenskom Lidl/Kaufland cca v juni.
Najskor ich mali ako jablka cervene Jonagold balene po 6ks = 1kg. My ich vzdy vykupime vsetky.
Potom ich mali ako jablka ukladane v bednicke Jonaprince.
Vcera vsak uz mali len zopar neraz poskodenych kusov Kanzi pomiesanych s inou odrodou ako jablka cervene - my sme povyberali vsetky Kanzi. Ci este nejake Kanzi vylozia neviem.

Prekvapilo ma, ze klubovu odrodu predavaju ako lacne jablka - stali 1.29 Eur/kg. Na SK Kanzi stali 2.5E/kg - v zlave som najlepsie nasiel v maji za 2e/kg.
Ked boli ukladane v bednickach (v Chorvatsku) tak bolo tam pomerne dost kusov mierne poskodenych. Predpokladam, ze sa im v zime nepodarilo ich predat pod drahou znackou Kanzi, teda im vela zostalo na sklade a zacali sa im kazit ... tak ich potrebuju rychlo predat. Mozno chcu udrzat znacku Kanzi ako drahu znacku, preto ich radsej predavaju bud ako "jablka cervene", alebo pod beznou odrodou .... za dobru cenu - aby ich rychlo predali.
Prílohy
IMG_20230714_101032915.jpg
IMG_20230714_101020977.jpg
Neregistrovaný

IP:  45.29

Kanzi jabloň.

20 Júl 2023, 13:13

Mně kupované Kanzi z marketů zase tak moc nechutná, alespoň podle toho ho tu vychvalujete. Tak nevím jestli jsem koupil horší kvalitu nebo máme úplné rozdílné chutě.
Napísať odpoveď