Egreš nedozrel

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania drobného ovocia.
Dacice

IP:  168.207

Egreš nedozrel

29 Sep 2023, 05:13

Dobrý deň,

pred 5 rokmi vysadený stromčekový červený egreš, ktorý plodil pekne a plody dozrievali do chutného sladkého stavu.

Cca 2 roky po sebe - množstvo zelených plodov nedozreje, scvrkne sa alebo odpadajú.

Máte podobnú skúsenosť a radu čo s tým?
Ďakujem.
Javůrková Monika, Dačice, JČ
M.H
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Egreš nedozrel

29 Sep 2023, 22:10

To bude možná půdní problém, z nějakého důvodu neutáhne plody, sucho, poddolovaný kořen hrabošemi, nebo nejsou živiny. Jaké jsou přírustky - délka nových letošních větví?
Nebo nějaká záhadná houbová choroba, ale to by mě zajímalo která, běžně se vyskytuje padlí - bílý povlak, nebo monilioza - plody shnijí.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Egreš nedozrel

30 Sep 2023, 11:33

M.H napísal:
29 Sep 2023, 22:10
To bude možná půdní problém, z nějakého důvodu neutáhne plody, sucho, poddolovaný kořen hrabošemi, nebo nejsou živiny. Jaké jsou přírustky - délka nových letošních větví?
Nebo nějaká záhadná houbová choroba, ale to by mě zajímalo která, běžně se vyskytuje padlí - bílý povlak, nebo monilioza - plody shnijí.
Případně botrytrida - krčková hniloba, kdy uschnou plody i celý stromek.
Neregistrovaný

IP:  64.44

Egreš nedozrel

30 Sep 2023, 14:02

A na akom je mieste? Ja som to tiez spozoroval pri egresoch co su na plnom slnku, plody akoby sa uvarili, predcasne vsetko pada :-( Ak su v polotieni tam nenastava, Postupne som sa ostatnych odrod kvoli tomu zbavil a zostal mi uz len Niesluchovsky
Napísať odpoveď