Jaký kdo máte nejhorší plevel?

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania drobného ovocia.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 20:32

Nevíte prosím někdo co je to za bestií a jak s ní bojovat?
Vyrýpnou díky křehkým oddenkům nejde a ani několikateleté potírání listů herbicidy nepomohlo
Absolutně nevím co s ním. Naštěstí je jen na malé ploše a naneštěstí pod růžemi a rododendromem které bych nerad likvidoval.

Ale i tak je to má skoro noční můra.
Taková přeslička, pýr, bršlice apod. jsou proti tomu jen úplně neškodní i když nevítání návštěvníci.
Největší nepřítel.jpg
Největší nepřítel.jpg (58.98 KiB) 1041 zobrazení
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Daník
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 12 Aug 2021, 10:52
Bydlisko: Ostrava, Beskydy

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 21:03

já podobně bojuju se svlačcem na jednom květinovém záhonu - okopáním se rozdělí na spoustu oddenků, které raší znova a všechny a potřením glyfosátem se spálí jen nadzemní část.
Jinak bršlice je taky slušný problém. Ale možná největší problém jsopu maliny, klteré soused nasadil za plotem vedle mých zeleninových záhonů a nyní mám maliníky všude mezo zeleninou :(
ariadna30
Príspevky: 2860
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 21:30

Moja najhorsia burina v zahrade je Ostruzina ozinova. Zarastie svojimi dlhymi vyhonkami vsetko co jej pride do cesty.
Idem radsej mysliet na nieco krajsie😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 21:47

Svlačec je taky velmi až neskutečně odolná potfora.
Maminka měla velmi krásné pivoňǩy a tam se ji nastěhoval.
Nešlo ho nijak vyhubit i když jsem se i pak snažil všelijak.
Neúspěšně vždy.

A až jak jsem se odstěhoval, brácha si s ním hravě poradil.
Zlikvidoval ty pivoňky a nahradil je trávníkem.

Neměl jsem mu to za zlé, nijak jsem mu to nevyčítal.
Asi to bylo jediné možné řešení.

Ale ty pivoňky.., ty byly a kolik..
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Peb
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 22:23

Rafael napísal:
19 Máj 2023, 20:32
Nevíte prosím někdo co je to za bestií a jak s ní bojovat?
Vyrýpnou díky křehkým oddenkům nejde a ani několikateleté potírání listů herbicidy nepomohlo
Absolutně nevím co s ním. Naštěstí je jen na malé ploše a naneštěstí pod růžemi a rododendromem které bych nerad likvidoval.

Ale i tak je to má skoro noční můra.
Taková přeslička, pýr, bršlice apod. jsou proti tomu jen úplně neškodní i když nevítání návštěvníci.Největší nepřítel.jpg
Zrejme láskavec ohnutý ..my to volame.iba láskavec ..je to ťažká burina ..z tých priecnejsich...
BB kraj 465 mnm
hugovotr
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

19 Máj 2023, 22:56

Svlačec a pýr.
vysloužil
Príspevky: 4704
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

20 Máj 2023, 09:11

Ostružiník ježiník, svlačec, pýr, svízel, peťour,...
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

20 Máj 2023, 09:37

Peb napísal:
19 Máj 2023, 22:23
Rafael napísal:
19 Máj 2023, 20:32
Nevíte prosím někdo co je to za bestií a jak s ní bojovat?
Vyrýpnou díky křehkým oddenkům nejde a ani několikateleté potírání listů herbicidy nepomohlo
Absolutně nevím co s ním. Naštěstí je jen na malé ploše a naneštěstí pod růžemi a rododendromem které bych nerad likvidoval.

Ale i tak je to má skoro noční můra.
Taková přeslička, pýr, bršlice apod. jsou proti tomu jen úplně neškodní i když nevítání návštěvníci.Největší nepřítel.jpg
Zrejme láskavec ohnutý ..my to volame.iba láskavec ..je to ťažká burina ..z tých priecnejsich...
To je aktuální fotka? Laskavec (amaranth) potřebuje teplo a vzchází dost pozdě - to je jeho deviza - unikne tak mechanickým opatřením i postřiku. Sencor ho zlikviduje. Ale pokud se Vám tam vysemenil , tak tam máte zásobu tak na 10let. Herbicidem zničíte ten vzrostlý a ze semen vzejde nový. Podobný plevel, ale jednoděložný je ježatka kuří noha - japonské proso. Oboje si člověk zatáhne domů v krmení pro papoušky.....
Ježiník jde dobře likvidovat garlonem - pokud není v porostu dřevin které chcete zachovat.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Štěpánka.3
Príspevky: 766
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

20 Máj 2023, 09:39

Jj, taky máme otravný planý ostružiník, co k nám prorůstá přes plot. Svlačec a pýr jsou nezničitelná klasika. V maliní je bršlice. Peťour byl problémem ještě tak před 20 lety, teď vymizel. Stejně tak pcháč oset. Ale otravná je v záhoncích ježatka, ta se vysemeňuje velmi rychle. Svlačec mě otravuje i části zahrady na sečení, motá se to stroje.
Olomoucko 220 m n. m.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Jaký kdo máte nejhorší plevel?

20 Máj 2023, 10:42

Vlasatej, ano to byla aktuální fotka.
A jak jsem zjistil, co to je bestii, díky moc PeB a následným čtením na Agromanualu apod. i Vašemu psaní dospěl jsem k názoru, že zbavit se toho v takovém prostoru bude nemožné.
Což i můj dlouholetý boj s tím sfinstvem tak nějak naznačoval.
Asi se to tam někdy vysemenilo a ...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď