Milion vykácených stromů

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania drobného ovocia.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 14:46

Když už jsme to nakousli...
Sken.jpg
Sken.jpg (30.89 KiB) 1191 zobrazení
*
P.S. Udělal jsem kdysi pár pokusů s termostatem. Vyřadit, zkratovat apod., v naději, že to budu spínat ručně, ale ta potfora byla chytřejší než já. Nešlo to.

(V obytné vytápěné místnosti, jak v domku tak na chalupě na ty mrchy nebylo místo, topit někde jen kvůli nim se nám nechtělo, tak nakonec skončily v koupelně).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 17:27

Těch mrazáků do garáže je docela dost, řešilo se to na jiném fóru. Problém jsou kombinace.
LIEBHERR FrostProtect je konstruován pro použití do -15, v našem kvelbu v zimě ani nemrzne, takže by stačila i nějaká obyčejnější značka.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 17:30

Rafael napísal:
18 Mar 2023, 14:04
Včera v TV byla reportáž o pěstírně rajčat. Po zimě, kdy byl její provoz z ekonomických důvodů nemyslitelný se už díky oteplení a sluníčku rozjela.
Tvrdili tam, že budou dodávat prodejcům s nějakým malým rabatem. Ale i tak, že cca 200kč/kg zaplatí zákazník. Jen, že budou sklízená v optimální zralosti a dodány úplně čerstvé.
V téhle ceně to jsou třešňová, nebo datlová rajčata.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 17:45

Já nevím, proto se ptám:

Je větší rozdíl v pěstování klasických rajčat oproti těm třešňovým apod.?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 18:05

Určitě obírat ty broky je pracnějí, pokud je nechají dozrát na keři. Nám drobnoplodá tolik kilo z keře nedávala.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 18:14

Aha. Tak ta pracnost sběru mě nenapadla a určitě to tak bude :thumbup:

Já jen, že žena je v pěstování těch rajčat stejně úspěšná - neúspěšná. Ať jsou jakákoliv.

A já tomu nerozumím protože jsem masožravec, kobzoložrout a rajčata sním jen jako menší přílohu nebo ozdobu a nepěstoval bych je. A kupoval jen minimálně.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Milion vykácených stromů

24 Mar 2023, 21:59

Jožo ZA napísal:
24 Mar 2023, 13:25
Podla mna chadiacemu mechanizmu je jedno, aka je okolita teplota. Chladi ked zopne termostat. Problem beznych kombinovanych chladniciek s mraziakom je, ze maju jeden kompresor a termostat len v chladiacej casti. Ked je okolita teplota nizsia ako nastavena vnutri, chladenie nema dovod zopnut. Akurat ze tym padom sa nechladi v mraziaku a ten vytecie. To je dovod, preco musi byt umiestnena pri beznej izbovej teplote. Ja mam v garazi vyradenu chladnicku na hrusky. Chladenie sa spina hlavne v oktobri a potom postupne coraz menej, az vobec, takze spotreba je mala. Ale samozrejme mraziaca cast je prazdna.
Nie je to uplne tak, nie je to jedno. Dolezité je na akú klimatickú triedu je mrazák skonštruovaný. Záleží od chladiva. Preto rozsah chladenia može byť rozdielny- Niektoré dôkazu pracovať do 10 st., niektoré do 0, a niektoré aj v mraze.
Mali sme v starom dome samotný veľký mrazák na mäso. Akonahle bola v starom dome teplota okolo nuly, mrazák prestal chladiť.
Počas veľkých mrazoch sme vytapali, aby mrazak fungoval.
Jožo ZA
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 30 Apr 2021, 14:25
Bydlisko: Žilina, 420 m.n.m

Milion vykácených stromů

26 Mar 2023, 10:45

charles91 napísal:
24 Mar 2023, 21:59
Mali sme v starom dome samotný veľký mrazák na mäso. Akonahle bola v starom dome teplota okolo nuly, mrazák prestal chladiť.
Co presne to znamena tato veta? Bezal kompresor a napriek tomu mraziak nemrazil? Alebo sa kompresor vobec nezapol?
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Milion vykácených stromů

26 Mar 2023, 14:43

Teď na nějakou dobu nebude třeba řešit mrazuvzdornost mražáků, tak z5 k likvidaci jabloňových sadů:

Třeba to mělo být ve Vtipech, ale nevím, nějak nechápu o čem ten Tomáš Prouza vlastně píše. A proč?
Žádám trest za kácení jabloňových sadů

TOMAS PROUZA

V diskuzi pod tím článkem je všelijakých mouder asi víc.



https://medium.seznam.cz/clanek/tomas-p ... p&seq_no=3

*
P.S. Jitka, škoda, že jsem to dřív nevěděl:
viewtopic.php?p=36982#p36982
Ty LIEBHERR FrostProtect 
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Milion vykácených stromů

26 Mar 2023, 19:36

Rafael napísal:
26 Mar 2023, 14:43
nějak nechápu o čem ten Tomáš Prouza vlastně píše. A proč?
Ty diskuze na seznamu a novinkách jsou podivné místo. Horší už budou jen některá zákoutí facebooku a telegramu. V rámci duševní hygieny je lepší tam nechodit.
V penny měli česká červená jablka za 15,- Gala, ne zcela vybarvená. Nevypadala moc přitažlivě. A o tom to je.
Napísať odpoveď